ГоловнаРеєстраціяВхід
Субота, 17.11.2018, 02:24
НВО - ліцей НІТ
Лабораторія нових інформаційних технологій


Меню сайту

Наше опитування
Ви завітали на наш сайт, і нам цікаво, хто ви є
Всього відповідей: 199

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Методична скринька вчителя інформатики

Що таке програмування?

Що таке програмування?

Програмування - процес і мистецтво створення комп'ютерних програм за допомогою мов програмування. Програмування поєднує в собі елементи мистецтва, науки, математики й інженерії.

Програмування - процес підготовки й складання програми діяльності, виконання якої повинне привести до певної мети.

Комп'ютерне програмування - приватний вид програмування, коли програма готується для виконання комп'ютером, але це не єдиний можливий вид програмування: одним з найстарших прикладів програмування є програми на перфокартах для ткацьких верстатів на початку XIX століття.

Програмування - розділ математики, що досліджує математичні моделі й методи рішення багатоекстремальних завдань із обмеженнями.

Як пояснити необізнаному, що таке програмування? Якщо ви коли-небудь ставили це питання, то знаєте, наскільки непросто на нього відповісти. , наприклад, що таке «ефективний алгоритм»? Прочитавши цю статтю, ви вже не відповідатимете «це усе занадто складно», а зможете пояснити основні поняття навіть дитині. Отже:

Що таке програмування?

Уявіть, що ви детально описуєте надягання штанів: «Узяти штани так, щоб застібка була спереду, а задня кишеня – ззаду; нагнутися, опустити руки до рівня колін.» і т.д. Це і є програмування.

Що таке програмування мовою асемблера?

Уявіть, що ви описуєте надягання штанів дуже ретельно детально, у вигляді: «скоротити такий-то м'яз, розтягнути такий-то..»

Що таке тестування  програми? 

Протестувати програму – означає спробувати одягнути штани. Можу гарантувати, що з першого разу у вас нічого не вийде: штани ви одягнете  задом наперед або на голову.

Чим відрізняються ефективний і неефективний алгоритми? 

Якщо ви дієте за ефективним алгоритмом одягання штанів, тоді одягаєте їх секунд за 20, в іншому випадку – одягатимете  до вечора.

Що таке помилка в програмі?

Якщо одягнувши штани за своїм описанням  ви з’ясували, що застібка знаходиться у вас на потилиці, або якщо ви не зможете застібнути її зовсім (через стягнуті штанами руки), тоді ви допустили помилку в програмі. 

Що таке помилка, яка  приводить до зависання комп’ютера?

Якщо, одягнувши штани, ви виявили, що задохнулись.

Що таке оптимізація програми?

Спочатку ви читаєте один із варіантів одягання штанів, а потім намагаєтеся зробити його більш ефективним. Наприклад, змінюєте послідовність: «розпороти штани, прикласти всі шматки куди потрібно і потім зшити по старих швах» на будь-яку іншу, менш трудомістку.

Що  таке переносимість?

Це коли за вашим алгоритмом можна одягнути будь-які штани на будь-яку людину.

Що таке крах системи?

Зникання ваших штанів – як результат вашої діяльності.

Категорія: Методична скринька вчителя інформатики | Додав: Admin (05.07.2012)
Переглядів: 1579 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:

  Copyright LabNIT © 2018
Конструктор сайтів - uCoz